ölü deniz otelleri ölüdeniz pansiyonları
 
 
Özel Arama

Defteri Oku
Defteri Yaz

 

 


ÖLÜDENİZ'İN  İKLİMİ VE COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ

 

    Yaz aylarının favori destinasyonlarından olan Fethiye'de Akdeniz ikliminin etkisiyle kışın da sıcaklık genellikle 10 derecenin üzerinde seyrediyor. Antik kentlerden kaya mezarlarına, tarihi camilerden hanlara görülecek onlarca ilginç anıtın yanı sıra Fethiye kış sporları için de uygun

   Eren dağı Toros dağlarına biraz oldukça yakındır .Mevsim dolayısıyla epey  yüksek yerlerde yollar karla kaplı olup geçit vermeyebilir .Buraları 1500 ile 3000 m arasında değişir. Sabah gün doğmadan kış sporlarına uygun malzemelerinizi alıp 4 saatlik bir tırmanışla Eren Dağı'nın zirvesine çıkabilirsiniz. Zirvedeki manzara çok etkileyici.

    Ölüdeniz Muğla ilimize bağlı çok şirin bir tatil beldesidir.Özellikle kumsalı ile ünlü öldenizin kumsalı en iyi kumsal ödülünü bile almış bir güzelliktedir.Ölüdenizde tipik akdeniz iklimi hakimdir.Yani yazları uzun ve sıcak kışları ise kısa ve soğuk geçmektedir.Ölüdenizde eşsiz yaz tatilleri geçirebileceğiniz gibi, kış aylarında da diğer yerlere oranla oldukca sıcak ve farklı bir tatil deneyimi geçirebilirsiniz.


    Coğrafi özellikleri bakımından da ölüdeniz bir tatilden ne istiyorsanız size verebilecek niteliktedir.Özellikle yamaç paraşütü denince akla ilk gelen yer ölüdenizdir.Coğrafi özellikleri bakımından yamaç paraşütüne en uygun ortam ölüdenizde bulunmaktadır.Bu nedenle eğer bu ve bunun gibi sportif faaliyetlere meraklıysanız ölüdeniz sizi bekliyor diyebiliriz.

    Ölüdeniz ve yamaç paraşütü.İşte sizin işte tadı damağınızda kalacak bir güzellikte tatil.Kemerelerinizi bağlayın ve kendinizi bu tadına doyulmaz tatilin kollarına bırakın


ölüdeniz bir başka güzeldir.Ölüdeniz resimlerini görmek yetmez; mutlaka oraya gidip tatilinizi ölüdenizin kumsallarında ,kaliteli otellerinde ,herşey dahil sistemleriyle ya da yarım pansiyon fırsatlarıyla değerlendirmelisiniz.

1 Eylül 2009 Salı
Okunma: 12864


AgitechSystems™ site kuralları  Turistlik yerler